levant logo 30lat
levant logo
Orientalne korzenie

Orientalne korzenie

Nazwa firmy „Levant” pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego „Wschód” i nawiązuje do orientalnych korzeni. Handel lewantyński odbywał się od czasów średniowiecza na szlaku łączącym Europę z tą częścią globu, gdzie wschodzi Słońce. Dzięki swym rozległym kontaktom kupieckim Levant ma w swym asortymencie produkty delikatesowe z całego świata. Mając dostęp do oryginalnych, orientalnych receptur i produktów dbamy o ciągły rozwój asortymentu i regularnie uzupełniamy go o innowacyjne propozycje. Zaufało nam wielu renomowanych producentów powierzając dystrybucję na rynek Polski marek takich jak Ahmad Tea London, Akbar czy Kuhne.

Rodzinny biznes

Rodzinny biznes

30 lat temu pomysł na działalność handlową był naturalną kontynuacją tradycji. Założyciel Firmy – dr Kasem Bahloul pochodzi bowiem z Palestyńskiej rodziny kupieckiej znanej z handlu do dziś. Wzorce te są nadal kontynuowane, a Zarządowi udaje się zapewnić dynamiczny rozwój Firmy zachowując jej rodzinny charakter. Kapitał spółki jest nadal w 100% polski a w Zarządzie zasiada już przedstawiciel kolejnego pokolenia – syn Pana Kasema – Pan Sami Bahloul.

Ciągły rozwój

Ciągły rozwój

Od 30 lat osiągamy zrównoważony wzrost i poszerzamy grono klientów w Polsce i za granicą. Promujemy tradycyjną żywność produkowaną z naturalnych składników oraz cieszymy się rosnącym zaufaniem konsumentów i rynku. Wśród dowodów uznania warto wymienić wielokrotne zdobycie tytułu „Gazel Biznesu” a w 2013 Złoty Medal MTP za produkt Champion – cytrynka. Prezes Firmy Pan Kasem Bahloul odebrał w 2012 z rąk Prezydenta RP Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Zyski są nieustannie reinwestowane w nowe przedsięwzięcia, dzięki czemu działalność się rozwija, a stabilne miejsce pracy znajdują u nas dziesiątki pracowników.

Działalność społeczna

Działalność społeczna

Firma angażuje się od wielu lat w różne rodzaje działalności charytatywnej i społecznej. Wspiera instytucje pożytku publicznego, wielokrotnie na zasadzie długotrwałej współpracy. Na liście beneficjentów są m.in. Automobilklub Wielkopolski, Stowarzyszenie „Przylesie” czy Monar. Przedsiębiorstwo wspiera też sztukę. Byliśmy sponsorem takich artystów jak wokalista Wojciech Ezzat czy malarz Stanisław Brajer.

Dr Kasem Bahloul z wielką pasją od wielu lat łączy prowadzenie biznesu z pracą w zawodzie lekarza, osiągając przy tym wiele sukcesów. Jako lekarz angażuje się też w akcje dobroczynne np. Akcję Białego Fartucha wspólnie z Fundacją Barka, czy zakup sprzętu medycznego dla pacjentów przychodni misyjnych w Afryce.

dane kontaktowe

LEVANT Foods Sp. z o.o.
ul. Smoluchowskiego 11a,
60-179 Poznań, Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 61 88 66 600
fax +48 61 88 66 601

Sklep internetowy